New Film “V.I.P.” Embroiled In Controversy For Misogynistic Portrayal Of Women

فیلم V.I.P. که ریت سنی R دارد در ۲۳م آگوست به اکران رسید و به سرعت در رتبه ی اول گیشه سینماها قرار گرفت. با این حال، در تضاد با موفقیتش در گیشه، V.I.P مورد انتقاد قرار گرفت آن هم به خاطر تصویربرداری بدبختانه از زن ها که باعث شده تا انتقاد خشمگینانه ی فیلمسازان را برانگیزد.

در ۲۵م آگوست در سایت نقد فیلم ناور، ۳۲% از ۴,۳۲۴ نقد به این فیلم یک ستاره دادند. در اینترنت کاربران نوشتند، “حتی یک ستاره هم زیادش هست. این فیلم از بازیگران زن تازه کار استفاده کرده تا پ**و**ر**ن را با استفاده از خشونت ج**ن**س**ی به عنوان  ابزار استفاده کنه،” و به شدت پیشنهاد دادند، “برای کسانی که از طریق تجربیات تروماتیک از طریق آزار ج**ن**س**ی داشته اند، هیچوقت نباید چنین چیزی رو ببینند.”

چند نقد دیگر شامل، “شروع داستان ارزش دیدن نداشت،” “خشونت بیش از حد لزوم،” و “مطمئن نیستم که سعی داشت چی رو برسونن.”

یکی از بیننده ها نوشت، “زن ها فقط یک هدف خشونت ج**ن**س**ی برای مردها هستند و ابزارها استفاده شدند تا نقش مرد را بی رحم نشون بدهند.” اضافه کرد، “رفتار بی رحمانه با زن فقط برای اینکه یک ویژگی های یک کارکتر را نشان دهند، همه نشان دهنده ی تصویگریه ضعیف کارگردان و اینکه چطور مسخره این مساله رو در نظر گرفته.”

قسمت جنجالی از ابتدای فیلم آغاز میشود تا شخصیت سازی کند، بخصوص برای شخصیت کیم کوانگ ایل، پسر یک شخصیت قدرتمند کره ی شمالی و یک قاتل سریالی روانی، که توسط لی جونگ سوک بازی میشود. کسانی که فیلم را تماشا کردند شکایت داشتند که شروع سریال با صحنه ای که لی جونگ سوک در آن یک زن را میکشد خیلی بی دلیل طولانی و مفصل به نمایش گذاشته شده است.

آشکار شده بود که V.I.P. نه بازیگر زن تازه کار را استخدام کرده بود تا نقش جسد را بازی کنند تا بتوانند تصویرسازی از قتل ها در سریال را داشته باشند. یک بیننده ی فیلم از قسمت معرفی نقش های فیلم که اسم هر بازیگر با نقشش زده شده را عکس گرفت. در کنار هر بازیگر زن نوشته شده بود، “جسد زن” یا “قربانی هنگ کنگی” که همین باعث شد تا نظرات منتقدان را برانگیزد که زن ها فقط به عنوان یک هدف برای نشان دادن خشونت ج**ن**س**ی برای فیلم بوده اند. بعد از انتقادات نقش ها را در تیتراژ به “زن” و “دانشجو هنگ کنگی” تغییر دادند.

در مقابل با این فیلم Midnight Runners فیلم دیگری است که در حال حاضر در سینماها به نمایش گذاشته شده است که آن هم در مورد جرم در مقابل زن هاست. با این حال، در تیتراژ و قسمت نام بازیگران، نقش ها در کنار اسم بازیگران زن نوشته شده، “ایون می فراری” یا “جی وون دانش آموزی دبیرستانی ربوده شده”، که نشان میداد که آنها فقط یک زن نیستند اما واقعا کارکتر فیلم هستند.
در واکنش، کارگردان پارک هون جونگ گفت، “من هم جنسیت قربانی ها نیستم، به همین خاطر من سعی کردم در موردش بیشتر فکر کنم. من فکر کردم که صحنه ها در جهت احتیاط لازم برای بالا بردن تنش لازمه در فیلم باشد. به همین خاطر فکر میکنم باید انتقادات در رابطه با درجه نشان دادن بیرحمی را بپذیرم.”
او ادامه داد، “وقتی فیلم جنایی درست میکنی، من نگرانم که چطور واقع بینانه داستان فیلم را انتقال دهم. من فکر میکنم تصویربرداری از نفشهای زن فیلم چیزی هست که من باید حتما به مطالعه کردن در موردشون ادامه بدم.” اما همین باعث شد تا این سوال برای منتقدان پیش بیاید که آیا این مقدار از خشونت و قتل نیاز هست تا یک فیلم واقع بینانه به نظر بیاید.
در همین حال، فیلم V.I.P در حال حاضر میانگین امتیاز  ۷٫۱۹ را از طرف بیننده ها به دست آورده است، میانگین امتیاز منتقدان ۵٫۰۰ و میانگین  امتیاز نتیزن ها ۶٫۱۶ بوده است.

Source: Soompi

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عبارت امنیتی: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.