G-Dragon: “I’ve worked on this album as if it’s my last”

جی دراگون، “من بر روی این آلبوم جوری کار کردم که انگار آخرین آلبومم است.”

 • مفهوم این تور ACT III, M.O.T.T.E (لحظه ی حقیقی پایان) است. چه چیزی را به طرفدارانت از طریق برنامه ات میخواهی نشان دهی؟

من بر روی این آلبوم متفاوت تر از بقیه ی آلبوم ها کار کردم. فهمیدم خیلی چیزها در مورد خودم هست که نمیدونم – چیزهایی که هیچ وقت شانس فهمیدنش رو نداشتم، خاطره هایی که چندین سال است از یادم رفته. بخاطر همین زمانی را برای بازنگری آلبوم های قبلیم صرف کردم و به چندین سال گذشته ام فکر میکردم. از پایان سال قبل، کلمه هایی که به ذهنم میومدند رو مینوشتم، کلمه هایی به شعرهایم اضافه کردم و مفهوم تور جهانیم رو شکل دادم. من امسال ۳۰ ساله میشم و وارد مرحله ی مهمی از زندگیم میشم. به جای تمرکز بر روی نشان دادن چیز جدید، ظاهر، و صدا، بر روی آلبومم جوری کار کردم که انگار آخرین آلبومم است.

 • وقتی برای اولین بار خبر از تور کنسرتت رو دادی، گفتی که میخواهی “لحظه ی حقیقی پایان” – لحظه ی حقیقت، خود حقیقت، تنهایی و غم پس ِ زندگی پر زرق و برق که همراه با موفقیت های عظیم نهان شده است و مرحله ی سوم زندگی ات “کوان جییونگ ۳۰ ساله، سومین مرحله ی از زندگی حرفه ای ات را به نمایش بگذاری. به عنوان هنرمند ۱۱ سال را گذرانده اید، در این سال ها چه زمانی سخت ترین زمان یا به عبارت دیگر وقتی که حس تنهایی میکردی بوده است؟

امسال، من زمان های سختی رو سپری کردم و هر روز حس تنهایی میکردم. قبلا، وقتی برای فکر کردن به این موضوع نداشتم. انقدر سرم شلوغ بود که توی کشورهای دیگه بودم و حس میکردم که اگر چشمام رو ببندم تو یک کشور دیگه خواهم بود. من از یک زندگی ثابت بیشتر از بقیه لذت میبرم و هرجایی که برم حس دوست داشتن دارم، ولی خیلی چیزهایی دیگه هم از دست میدم. من حس های شادی، غم و تنهایی زیادی رو چشیدم، لازم نیست که این بخش از خودم رو به بقیه نشون بدم و نمیخوام هم اینکار رو انجام بدم. این بخش از زندگیم خیلی شخصیه.

 • از سالهای ۲۰۱۲، ۲۰۱۵، ۲۰۱۶ به عنوان عضوی از گروه بیگ بنگ زمان هایی را در تور گذرانده ای و این تور دومین تور سولوی تو بعد از تور سولوی ۲۰۱۳ است. مهم ترین تفاوت وقتی که با دیگر اعضای گروه روی استیج ایستاده ای و وقتی که تنهایی بر روی استیج می ایستی چیست؟

مهم ترین تفاوت استقامت است. به جای اینکه ۵ نفر به مدت ۲ ساعت اجرا داشته باشند الان یک نفر باید همان زمان رو اجرا داشته باشد. یکم حس تنهایی میکنم، ولی این یک عاملی برای تمرکز در طول اجرا میشود.

 • برای این تور باید آماده گی زیادی داشته باشی، آیا بخش خاصی وجود دارد که خیلی بر روی آن تمرکز داشتی؟ وقتی که استرس داشتی چگونه بر استرست غلبه میکردی؟

من معمولا خوشبین و مثبت اندیش هستم. اگر استرس داشته باشم یا نتایج خیلی خوب نباشند، با این فکر “اوه خوبه، دفعه ی بعدی میتونه بهتر بشه” میذارم انجام بشه. زیاد نگران نمیشم، به عبارتی دیگه، بر روی هیچ چیزی سخت گیری نمیکنم. همه چیز باید در آزادی انجام بشه، توی موسیقی هم همینطوره، یا شاید هم من فقط اعتماد به نفس دارم.

 • دلیلی وجود دارد که طرفداران باید ACT III, M.O.T.T.E رو ببینند؟

شاید این اولین و آخرین برنامه ای باشه که خودم رو به عنوان کوان جییونگ به جای جی دراگون نشان میدهم.

 • چه تفاوتی بین جی دراگون و کوان جییونگ است؟

جی دراگون فرد فانتزی است. مردم تصویر موجه ای از جی دراگون انتظار ندارند، بخاطر همین بر روی کارهایی که میتونم انجام بدم فشاری حس نمیکنم و آزادانه میتونم عمل کنم. چیزیه که من توش خوبم و این تصویری است که مردم از جی دراگون دوست دارند. از طرف دیگر، کوان جییونگ فردی درون گراست، و افکار زیادی توی ذهنش داره. من در مورد اینکه چقدر روی استیج و خارج از استیج متفاوت هستم میشنوم. این اولین باریست که کوان جییونگ را به مردم نشان میدم و حس میکنم که تصویر جی دراگون از این فرد، کوان جییونگ، بسیار متفاوت است.

 • از آخرین آلبوم سولو ـَت ۴ سال گذشته است، مهمترین تفاوت جی دراگون ِ الان و جی دراگون ِ ۴ سال قبل چیست؟

تا سال گذشته، من برای هر جزئیات کوچکی حس نمیکردم که باید مسئولیتش رو به عهده بگیرم، اما فکر کردم که “اگر کارم رو خوب انجام بدم، هرچیز دیگه ای میتونه توی جای خودش قرار بگیره” با این نوع ذهنیت من واقعا از کار کردن کمی بیشتر از وقت هایی که با سختی ها مواجه میشدم لذت بردم. متاسفانه، سختی و موانع سبب ایجاد افکار منفی میشود، نمیتوانم به جرات بگم که داشتن افکار منفی لزوما این معنی رو میده که بالغ تر شدم، اما من الان دارم به این چیزهایی فکر میکنم که وقتی جوون تر بودم هیچ وقت بهشون فکر نمیکردم.

 • از همه ی آهنگهایی که منتشر کرده ای، کدامیک آهنگ مورد علاقه ات است؟

این سئوال بارها از من پرسیده شد و همیشه سخت ترین سئوالی است که باید جواب بدم. من واقعا همه اشون رو دوست دارم – پس بخاطر همینه که اونا رو منتشر کردم، نه؟

 • زمان زیادی را برای آماده سازی تورهای سولو و آلبوم هایت سپری کردی. چگونه تعادل بین کار و زمان های استراحتت را پیدا کردی؟

من از این تیپ آدم هایی هستم که هرچیزی رو دارم انجام میدم، یا بر روش دارم کار میکنم و یا فقط زمانم رو با خودم میگذرونم باید بطور کامل انجامش بدم. مطمئن نیستم که تعادل خوبی داشته باشم. من زیاد نمیخوابیدم و وقتی داشتم برای آلبوم جدیدم آماد میشدم کلی وزن کم کردم.

 • به عنوان هنرمند سولو و لیدر گروه بیگ بنگ، در کشورهای زیادی دعوت شدی و اجرا داشتی. تفاوت مهم بین طرفداران کره ای و طرفداران خارجی در چیست؟ وقتی به اولین تور جهانی ات رفتی انتظار داشتی که طرفداران خارجی مشتاق زیادی را ببینی؟

تفاوت زیادی بین طرفدارهای اینجا توی کره و طرفداران خارجی وجود نداره. هیچ کلمه ای نمیتونه سپاس گذاری من رو از حمایتشون توصیف کنه. میخوام بگم که واقعا در اولین تور جهانی ام سوپرایز شدم. دیدن اون چیزهایی که همیشه رویاشون رو داشتیم درست مقابل چشمامون شگفت انگیز بود. تجربه ی شگفت انگیزی بود که متوجه شدیم ما طرفدارهایی رو داریم که از جایی که برای اولین بار بود میرفتیم حمایتمون میکردن.

 • به عنوان لیدر بیگ بنگ، دلیل داشتن گروه برای ۱۰ سال چیست؟ “لیدر بیگ بنگ” برای تو چه معنی دارد؟

از وقتی یادم میاد، بیگ بنگ همیشه بهترین تلاششون رو میکردن که هر لحظه بهترین نتیجه رو بگیرن. ما کارهای، کنسرت ها، آلبوم ها، برنامه های تلویزیونی، برنامه های تبلیغاتی زیاد و … زیادی انجام دادیم. مخصوصا، همه ی اعضای گروه واقعا در زمینه ی موسیقی جاه طلب هستند. بخاطر همین است که ما برای بهترین نتیجه ها تلاش زیادی کردیم، حتی اگر وقت زیادی رو صرف میکردیم.

 • در هر دو زمینه ی گروه و هم به عنوان هنرمند سولو موفقیت های زیادی کسب کردی. در حالی که برای آلبومت آماده میشدی فشار زیادی حس کردی؟

من بر روی این آلبوم سولوام با جدیت و با دقت زیادی کار کردم. بیگ بنگ ۵ عضو دارد و ۱۰ سال است که باهمدیگر کار میکنیم. من نمیتونم به این قضیه شخصی نگاه کنم و باید باهمدیگه بهش فکر کنیم که برای بیگ بنگ به عنوان یک گروه آهنگ بنویسیم نه فقط برای خودم. این در مورد گروه ِ که نباید شخصی بشه. بیگ بنگ برای شنونده ها گروه خیلی محبوبیه. بنابراین، ما باید آهنگ هایی بنویسم که بتونیم با مخاطب همزاد پنداری کنیم، که این مورد برای من خیلی آسونه. اینبار واقعا بخاطر اینکه این آلبوم شخصی من ِ نگران بودم. خیلی بهم خوش گذشت ولی کار سختی بود.

 • شما فقط باید دومین تور جهانیت رو به اتمام برسونی. چه حسی داری؟

کسانی که شاهد کار کردن من بر روی آلبومم بودند میگویند که حس میکنند بعد از انتشار آلبوم حس آرامش دارند. با این حال، من حس میکنم که با نتیجه ای که در حال آماده سازیش بودم تازه شروع کردم. این شروع تور جهانی ِ که مجالی برای گسترش آلبوم است. همه چیز بخصوص هدف آلبوم سولو که نشان دهنده ی کوان جییونگ است نه جی دراگون معنای سنگینی دارد.

Source: bigbang updates

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عبارت امنیتی: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.