Big Bang to Hold Dome Tour in Japan 4th Quarter of This Year?

بر اساس مقاله ای در مورد درآمد امسال کمپانی وای جی، گفته می شود که بیگ بنگ در طول یک چهارم آخر امسال ۱۴ کنسرت را در ژاپن برگزار خواهد کرد.

در آمد سال ۲۰۱۷ وای جی با وجود تور بیگ بنگ

انتظار می رود درآمد امسال کمپانی وای جی به لطف برگزاری کنسرت های پر سود افزایش داشته باشد.

کیم هیون سوک، یک محقق در شرکت سرمایه گذاری و اوراق بهادار شینهان، در روز ۱۳ جولای عنوان کرد: “انتظار می رود شرکت وای جی با برگزاری ۳۴ کنسرت داخل و خارج از کشور که ۱۴ تای آن از تور بیگ بنگ است، شاهد افزایش سود خود در پایان این سال باشد.”

انتظار می رود وای جی در آمدی معادل ۳۴۶٫۴ بیلیون وون از فروش خود داشته باشد که سود عملیاتی آن معادل ۳۶٫۱ بیلیون وون است. این میزان نشان می دهد که در آمد این شرکت و سود عملیاتی آن به ترتیب ۸ و ۱۳ درصد نسبت به بازۀ زمانی مشابه در سال گذشته افزایش داشته است. تخمین زده شده است که درآمد حاصل از کنسرت ها در پایان امسال به ۴۸٫۴ بیلیون وون می رسد و به علت سود آوری بسیار بالای کنسرت ها انتظار می رود حاشیۀ عملیاتی* این شرکت به ۱۰٫۴% برسد که ۰٫۵% از سال گذشته بیشتر است.

کیم در این باره می گوید: “شرکت وای جی در نیمۀ دوم امسال کنسرت هایی را غالبا در ژاپن برگزار می کند که با برگزاری ۵ کنسرت دوم تور جی دی، و ۴ کنسرت سالنی ته یانگ در سومین یک چهارم سال و ۱۴ کنسرت دوم تور بیگ بنگ در آخرین یک چهارم سال، این تعداد بیشتر هم می شود.”

تخمین زده می شود که این کنسرت ها مبالغ ۹۹٫۸ بیلیون وون برای حق امتیاز، ۵۹٫۷ بیلیون وون برای ضبط و ۳۸٫۴ بیلیون وون برای درآمد تبلیغاتی، درآمد داشته باشند که هر کدام به ترتیب ۳۲%، ۳۲% و ۲۸% بیشتر از سال گذشته هستند.

اگرچه به نظر می رسد درآمد وای جی در یک چهارم دوم امسال کمتر از درآمد بازۀ زمانی مشابه پارسال است. در آمد این شرکت در یک چهارم دوم امسال حاصل فروش آلبوم سای، ۹ کنسرت آیکن در ژاپن و کنسرت های جی دی در کره و سنگاپور است. کیم در این باره می گوید: “وای جی با برگزاری ۸ کنسرت در چین در یک چهارم دوم سال گذشته درآمد قابل توجهی را کسب کرده بود.”

انتظار می رود در آمد و سود عملیاتی وای جی در یک چهارم دوم امسال به ترتیب ۷۱٫۱ بیلیون وون و ۵٫۳ بیلیون وون باشد که هر کدام ۸ و ۲۲ درصد کمتر از بازۀ زمانی مشابه سال قبل هستند.

*نسبت درآمد باقی ماندۀ کمپانی بعد از کم کردن مخارج ساخت.

Source: Business Post Korea

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عبارت امنیتی: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.